Фърдинанд: Грешка е попадането на Магуайър на Евро 2020
Легендата на Манчестър Юнайтед Рио Фердинанд смята, че защитникът на "червените дяволи" Хари Магуайър не е трябвало да бъде включен в състава на Англия за Евро 2020.
"Англия се нуждаеше от различен централен защитник. Това решение ми казва само, че ще играят с трима защитници.
Хари Магуайър е с травма и не бих го взел. Ако сте контузен, ще отнеме много време, преди да се възстановите и да влезете във форма, така че няма смисъл да го включвате в заявката.
Вече имах възможността да бъда в една и съща заявка с играчи, които са извън форма. Когато играят, те не приличат на себе си. Преминахме през това с Бекс (Дейвид Бекъм) и Уза (Уей Рууни) Колкото и да е добър Магуайър, той не е Бекс или Уза.
Не мисля, че трябва да вземете играч, който не е готов на 100 процента. Много е трудно да се върнете и да влезете веднага в ритъма.
Наистина ли се нуждаеха от това? Според мен бе безсмислено. Надявам се да ми докаже, че греша, бих се радвал от това", заяви Фердинанд в поредния брой на своя канал в YouTube FIVE.
- Челси и Манчестър Юнайтед в трансферна битка за Садики
- Манчестър Юнайтед следи Мален след силната му форма в Рома
- Слот: Салах ще се завърне преди края на сезона
- Ливърпул и Манчестър Юнайтед следят ситуацията с Чуамени
- Юнайтед ще удари Ливърпул в Манчестър
- Манчестър Юнайтед готви оферта за Леао с включени играчи
- Бруно изчаква гаранции за бъдещето си в Ман Юнайтед
- Ман Юнайтед се отказва от Андерсон заради цена от £120 млн
ЗА АВТОРА
Николай Стоянов Гавазов е роден на 16 август 1967г. в град Пловдив. Завърша висшето си образование във Велико Търново, специалност история и педагогика, а по-късно учи психология. Започва като журналист по политически теми, работил е за вестник „Нов Живот”, както и за няколко сайта. От 2008 г. се отдава на футбола. [...]