Броят на участниците на клубния Мондиал може да стане 24 отбора
ФИФА обмисля възможността да разшири състава на участниците в Световно клубно първенство от 7 на 16 отбора или 24 тима. Според El Mundo Deportivo, това предложение е представено от ръководството на Барселона, чийто отбор е действащ носител на трофея.
Съобщава се, че президентът на ФИФА Джани Инфантино одобрява инициативата на каталунския клуб и е готов за провеждането на реформираното Световното клубно първенство два пъти в годината.
- Проблемите в атака ще провалят Гьозтепе срещу Бешикташ
- Виетнам строи най-големия стадион в света
- Геният срещу системата: новата дилема на големите клубове
- УЕФА е готова да подкрепи разширяването на клубния Мондиал
- Осимен разказа за конфликта си с Наполи
- Фейенорд ще тренира в Белгия заради Рахим Стърлинг
- Ал-Шабаб уволни Алгуасил
- Футболът – част от голямата политика
ЗА АВТОРА
Николай Стоянов Гавазов е роден на 16 август 1967г. в град Пловдив. Завърша висшето си образование във Велико Търново, специалност история и педагогика, а по-късно учи психология. Започва като журналист по политически теми, работил е за вестник „Нов Живот”, както и за няколко сайта. От 2008 г. се отдава на футбола. [...]