Шейх Салман: Инфантино ще доведе ФИФА до фалит
Президентът на Азиатската футболна конфедерация шейх Салман бин Ибрахим Ал-Халифа, който е кандидат за президент на ФИФА, сподели мнение за програмата на своя конкурент Джани Инфантино.
"Очакваният дефицит в бюджета е 560 милиона долара. Тази сума ще бъде покрита от резерва на ФИФА. Инфантино има намерение да даде по 5 милиона на всеки член на ФИФА за проекти за развитие на футбола. Това е 2.5 пъти пове, отколкото сега. Ако това се случи, ФИФА ще навлезе в банкрут до три години. Очевидно е, защото не можеш да обещаваш неща, които са невъзможни за изпълнение. Освен това, не е работа на новоизбрания президент да прави толкова големи рискове. Как е възможно президент на компания да изплаща дивиденти на акционерите? Ако не бъда избран, ще запазя настоящия си пост в централата и ще върша това, което считам за правилно за организацията. Ще поддържам най-вече и федерациите, които най-много се нуждаят от финансова помощ. Ако бъда избран, ще намеря спонсори, готови да сключат договори с ФИФА", заяви шейх Салман.
- Саудитски клуб отправи примамлива оферта към Мохамед Салах
- Сълзите на Роналдо или дългият път към трона
- Марко Силва е постигнал устна договорка с Бенфика
- Реал Мадрид е най-популярният футболен клуб в социалните мрежи
- Каспер Шмайхел сложи край на кариерата си
- Бразилският футбол бележи рекорден ръст на приходите през 2025 година
- Бенфика избра Марко Силва за свой основен вариант за нов треньор
- Роби Кийн напусна Ференцварош, готов е за оферти от Висшата лига
ЗА АВТОРА
Николай Стоянов Гавазов е роден на 16 август 1967г. в град Пловдив. Завърша висшето си образование във Велико Търново, специалност история и педагогика, а по-късно учи психология. Започва като журналист по политически теми, работил е за вестник „Нов Живот”, както и за няколко сайта. От 2008 г. се отдава на футбола. [...]