Наказаха кюрдски футболист за пост във Facebook
Футболистът от турския Диарбакир Дениз Наки бе наказан от Футболната федерация на Турция за "идеологическа пропаганда". Според информацията, играчът с кюрдски произход бе дисквалифициран за 12 мача и глобен с 4 600 паунда за свой пост във Facebook, който бе квалифициран като "не спортен" коментар след мача с Бурсаспор (2:1) в рамките на Купата на Турция,
"Ние посвещаваме таи победа на тези, които загубиха живота си в резултат на репресиите по нашите земи, продължаващи вече 50 дни. Но ние в Диарбакир не склоняваме глави. Излязохме на терена с вяра в нашата свобода и победихме", написа играчът.
Освен това отборът на Диарбакир ще бъде принуден да проведе двубоя си от 1/4-финалите на Купата без зрители, заради "уродливото" поведение на феновете в мача с Бурсаспор.
Както е известно, военните действия в тази част на Турция започнаха в началото на декември. Наскоро правителството на страната се сблъска с критиките на правозащитници, след като бяха получени доказателства за това как турски военни разстрелват мирни жители и как органите на реда не позволяват на медицински екипи да помогнат на ранени хора.
- Меси и Суарес блеснаха при откриването на новия стадион на Интер Маями
- Оскар прекрати кариерата си на 34 години
- Канада тества новото правило за засада на ФИФА
- Меси впечатлен от новия стадион на Интер Маями
- Роналдо се завърна с два гола при убедителна победа на Ал Насър
- Симон Миньоле слага край на кариерата си след сезона
- Престиани отговори на обвиненията: Не съм расист, това ме нарани най-много
- Жоао Фелиш: Световното първенство наклони везните за трансфера ми
ЗА АВТОРА
Николай Стоянов Гавазов е роден на 16 август 1967г. в град Пловдив. Завърша висшето си образование във Велико Търново, специалност история и педагогика, а по-късно учи психология. Започва като журналист по политически теми, работил е за вестник „Нов Живот”, както и за няколко сайта. От 2008 г. се отдава на футбола. [...]