УЕФА няма да свиква извънреден конгрес
УЕФА няма да свиква извънреден Конгрес, като по този начин изборът за нов президент на Организацията ще бъде отложен заради обжалването на Мишел Платини на наказанието на ФИФА. Това стана ясно на днешното си заседание Изпълнителният комитет на УЕФА, въпреки че вече бе доказана вината на французина в приемането на хонорар на стойност 2 милиона швейцарски франка от страна на Сеп Блатер.
"Надяваме се, че неговото име ще бъде изчистено и той ще се завърне начело на европейския футбол възможно най-бързо", се казва в официално изявление на Изпълкома.
- Порто официално откупи Якуб Кивьор от Арсенал
- Скъпа Роксана
- Чикаго Файър официално представи Роберт Левандовски
- Президентът на футболната федерация на Саудитска Арабия подаде оставка след провала на Мондиал 2026
- Нани: Наслаждавайте се на Роналдо, преди да се откаже от футбола
- Трабзонспор си връща Андре Онана под наем
- ФИФА обмисля разширяване на Световното клубно първенство до 48 отбора
- Патрик Шик се отказа от националния отбор на Чехия след Мондиал 2026
ЗА АВТОРА
Николай Стоянов Гавазов е роден на 16 август 1967г. в град Пловдив. Завърша висшето си образование във Велико Търново, специалност история и педагогика, а по-късно учи психология. Започва като журналист по политически теми, работил е за вестник „Нов Живот”, както и за няколко сайта. От 2008 г. се отдава на футбола. [...]