Блатер и Платини аут от футбола за осем години
Президентът на ФИФА Йозеф Блатер и главата на УЕФА Мишел Платини бяха отстранени от всякаква футболна дейност за срок от осем години. Комитетът по етика към ФИФА постанови, че Блатер е нарушил етичния кодекс на организацията, отнасяща се до конфликт на интереси, лоялност и предоставяне на подаръци.
Платини е нарушил правилата на ФИФА, отнасящи се до конфликт на интереси и лоялност.
По-рано Комитетът по етика отстрани Блатер и Платини за това за забавен платеж за свършена работа от французина в периода 1999 - 2002 година. Според швейцарското законодателство това е корупция и основание за възбуждане на наказателно дело.
- Меси и Суарес блеснаха при откриването на новия стадион на Интер Маями
- Оскар прекрати кариерата си на 34 години
- Канада тества новото правило за засада на ФИФА
- Меси впечатлен от новия стадион на Интер Маями
- Роналдо се завърна с два гола при убедителна победа на Ал Насър
- Симон Миньоле слага край на кариерата си след сезона
- Престиани отговори на обвиненията: Не съм расист, това ме нарани най-много
- Жоао Фелиш: Световното първенство наклони везните за трансфера ми
ЗА АВТОРА
Николай Стоянов Гавазов е роден на 16 август 1967г. в град Пловдив. Завърша висшето си образование във Велико Търново, специалност история и педагогика, а по-късно учи психология. Започва като журналист по политически теми, работил е за вестник „Нов Живот”, както и за няколко сайта. От 2008 г. се отдава на футбола. [...]
Мискинин крадлив, стягай си багажа . :razz: