Порошенко обвини Русия зад инцидентите по време на Динамо - Челси
Пьотр Порошенко заяви, че конфликтните ситуации по трибуните на украинските стадиони са в провокирани от Русия. По време на срещата на държавния глава с играчите от националния отбор на Украйна, бе засегнат и въпросът с безопасността на стадионите.
Коментирайки ситуацията, президентът отбеляза, че по негова информация "корените на тези провокации не идват от Украйна, като това означава, че зад последните събития по време на мача Динамо - Челси стои Русия, която има за цел да създаде ситуация и по този начин Украйна да бъде обвинена в расизъм".
Както е известно, по време на въпросния двубой се сбиха фенове на двата отбора, като пострадаха няколко чернокожи зрители.
- Саудитски клуб отправи примамлива оферта към Мохамед Салах
- Сълзите на Роналдо или дългият път към трона
- Марко Силва е постигнал устна договорка с Бенфика
- Реал Мадрид е най-популярният футболен клуб в социалните мрежи
- Каспер Шмайхел сложи край на кариерата си
- Бразилският футбол бележи рекорден ръст на приходите през 2025 година
- Бенфика избра Марко Силва за свой основен вариант за нов треньор
- Роби Кийн напусна Ференцварош, готов е за оферти от Висшата лига
ЗА АВТОРА
Николай Стоянов Гавазов е роден на 16 август 1967г. в град Пловдив. Завърша висшето си образование във Велико Търново, специалност история и педагогика, а по-късно учи психология. Започва като журналист по политически теми, работил е за вестник „Нов Живот”, както и за няколко сайта. От 2008 г. се отдава на футбола. [...]