Изпълкомът на УЕФА е против преноса на изборите за президент на ФИФА
Днешното извънредно заседание на изпълкома на УЕФА в Нион гласува против пренасянето на изборите за президент на ФИФА. По такъв начин изборите за глава на Световната централа ще се проведат както бе запланувано по-рано, на 26 февруари. Както е известно, в пресата се появиха слухове, че изборите могат да бъдат отложени, заради избухналия корупционен скандал в организацията.
Както е известно, комитетът по етика към ФИФА отстрани Платини и Блатер от футболна дейност за срок от 90 дни, заради направено нерегламентирано плащане от страна на швейцареца към французина.
В същото време изпълкомът на УЕФА единодушно изрази подкрепата си за Платини във въпросния скандал.
- Саудитски клуб отправи примамлива оферта към Мохамед Салах
- Сълзите на Роналдо или дългият път към трона
- Марко Силва е постигнал устна договорка с Бенфика
- Реал Мадрид е най-популярният футболен клуб в социалните мрежи
- Каспер Шмайхел сложи край на кариерата си
- Бразилският футбол бележи рекорден ръст на приходите през 2025 година
- Бенфика избра Марко Силва за свой основен вариант за нов треньор
- Роби Кийн напусна Ференцварош, готов е за оферти от Висшата лига
ЗА АВТОРА
Николай Стоянов Гавазов е роден на 16 август 1967г. в град Пловдив. Завърша висшето си образование във Велико Търново, специалност история и педагогика, а по-късно учи психология. Започва като журналист по политически теми, работил е за вестник „Нов Живот”, както и за няколко сайта. От 2008 г. се отдава на футбола. [...]