Федерацията на Франция ще обжалва отстраняването на Платини
Футболната федерация на Франция планира да подаде апелация в Спортния арбитражен съд в Лозана срещу решението на Комитета по етика към ФИФА да отстрани президента на УЕФА и вицепрезидент на УЕФА Мишел Платини от футболна дейност за срок от 90 дни.
Очаква се, че апелационният комитет ще вземе решение по Платини през следващите осем дни.
Както е известно, французинът претендира за поста президент на ФИФА, като изборите ще се състоят на 26 февруари 2016 година. Всички кандидати трябва да подадат заявки до 26 октомври 2015 година.
- Престиани разкри детайли около скандала с Винисиус и наказанието
- Доменико Тедеско напусна Фенербахче
- Неймар пропусна тренировка на Сантос преди важен мач
- Галатасарай разби Фенербахче в дербито и направи решителна крачка към титлата
- Междуконтиненталното дерби ще завърши без победител
- Ал-Ахли Джеда защити титлата си в Азия след драматичен финал
- Гьозтепе - Анталияспор: Трибуните ще помогнат на отбора на Мъри
- Треньорът на Сантош защити Неймар
ЗА АВТОРА
Николай Стоянов Гавазов е роден на 16 август 1967г. в град Пловдив. Завърша висшето си образование във Велико Търново, специалност история и педагогика, а по-късно учи психология. Започва като журналист по политически теми, работил е за вестник „Нов Живот”, както и за няколко сайта. От 2008 г. се отдава на футбола. [...]