Бенитес: Байерн е добре смазана машина
Старши-треньорът на Реал Мадрид Рафаел Бенитес коментира поражението от Байерн Мюнхен с 1:0 във финала на Audi Cup. Както е известно, баварците доминираха в мача и заслужено победиха именития си съперник. Испанският специалист не крие впечатленията си от играта на противника.
"Отборът на Гуардиола е смазана машина, ние играхме срещу много добър отбор. Това бе важен опит, особено за младите играчи, но е жалко, че загубихме. Липсваше ни контрол върху топката, за да създаваме опасности пред вратата на съперника. Имахме положения, но те не са достатъчни, за да бъде победен Байерн", заяви Бенитес.
"Не е толкова лесно да играеш по два мача на ден. Поради това заменихме Пепе, който има лека травма и не искахме да рискуваме. Що се отнася до Бейл, Варан и Данило, те отдадоха много усилия в предишния мач и не искахме да ги използваме. Съставът? Имаме добър отбор, но винаги може да го подобрим. Пазарът е открит до 31 август", добави испанецът.
- Испания премести Суперкупата за февруари 2027, търси нов домакин
- Реал Мадрид готви оферта от 213 млн. евро за Майкъл Олисе
- Гари Невил сравни Килиан Мбапе с Роналдо: Той е на прага на величието
- Килиан Мбапе постави исторически рекорд на световните първенства
- Реал Мадрид и Винисиус: Обратното броене започна?
- Мбапе изпревари Клозе и вече е №2 в историята на Световните
- Мбапе постави исторически рекорд в елиминациите на Световните
- Определиха датите за Ел Класико през сезон 2026/27 в Ла Лига
ЗА АВТОРА
Николай Стоянов Гавазов е роден на 16 август 1967г. в град Пловдив. Завърша висшето си образование във Велико Търново, специалност история и педагогика, а по-късно учи психология. Започва като журналист по политически теми, работил е за вестник „Нов Живот”, както и за няколко сайта. От 2008 г. се отдава на футбола. [...]