Adidas: Платини е най-подходящ за президент на ФИФА
Изпълнителният директор на компания adidas Херберт Хайнер сподели мнението си за това, кой е най-подходящият кандидат за поста президент на ФИФА след напускането на Йозеф Блатер. Както е известно, изборите за глава на организацията ще се състоят на 26 февруари, като кандидатите за поста трябва да подадат своите документи до 26 октомври.
"За мен най-подходящият кандидат е Платини. Той свърши отлична работа за двата си мандата начело на УЕФА", заяви Хайнер.
Adidas е производител на топки за Световните първенства от 1970 година. Последното съглашение с ФИФА бе сключено през 2013 година и е със срок на действие до 2030 година.
- Скъпа Роксана
- Чикаго Файър официално представи Роберт Левандовски
- Президентът на футболната федерация на Саудитска Арабия подаде оставка след провала на Мондиал 2026
- Нани: Наслаждавайте се на Роналдо, преди да се откаже от футбола
- Трабзонспор си връща Андре Онана под наем
- ФИФА обмисля разширяване на Световното клубно първенство до 48 отбора
- Патрик Шик се отказа от националния отбор на Чехия след Мондиал 2026
- ФИФА обсъжда разширяване на Световното клубно първенство до 48 отбора през 2029 г.
ЗА АВТОРА
Николай Стоянов Гавазов е роден на 16 август 1967г. в град Пловдив. Завърша висшето си образование във Велико Търново, специалност история и педагогика, а по-късно учи психология. Започва като журналист по политически теми, работил е за вестник „Нов Живот”, както и за няколко сайта. От 2008 г. се отдава на футбола. [...]