Блатер отказа да бъде разпитан от американски сенатор
ФИФА отклони питане на американския сенатор Джери Моран за провеждане на разпит на президента на Световната организация Йозеф Блатер по делото за корупция. Швейцарецът бе преизбран на конгреса на ФИФА на 29 май, но малко след това бе принуден да подаде оставка заради корупционния скандал, който разтърси централата. Извънредно заседание на изпълкома на ФИФА на 20 юли ще определи дата за избори за нов президент на Световната организация.
"Офисът на сенатор Моран се обърна към ФИФА с цел изучаване на възможността за разпитване на господин Блатер за даване на показания по делото за корупция, но получи отказ", заяви шефът на пресцентъра на американския сенатор Гарет Търнър.
- Адвкаат прекрати кариерата си
- ФИФА ще отпусне 75 млн. за развитие на футбола в Газа
- Орландо Сити води преговори за Гризман
- Отлагат мачове в Аржентина заради обвинения срещу Асоциацията
- Роналдиньо: 90 минути са твърде много, не обичам да гледам футбол
- Меси избра клуб след Интер Маями
- Проблемите в атака ще провалят Гьозтепе срещу Бешикташ
- Виетнам строи най-големия стадион в света
ЗА АВТОРА
Николай Стоянов Гавазов е роден на 16 август 1967г. в град Пловдив. Завърша висшето си образование във Велико Търново, специалност история и педагогика, а по-късно учи психология. Започва като журналист по политически теми, работил е за вестник „Нов Живот”, както и за няколко сайта. От 2008 г. се отдава на футбола. [...]