Изхвърлиха Бока Хуниорис от Копа Либердадорес
Футболната конфедерация на Южна Америка (КОНМЕБОЛ) постанови Бока Хуниорис да бъде изключен от Копа Либертадорес заради инцидента в срещата-реванш от осминафиналите на турнира срещу Ривър Плейт. Както е известно, мачът бе прекъснат след първото полувреме при резултат 0:0 във връзка с това, че феновете пуснаха сълзотворен газ на стадиона. Първият двубой завърши с победа 1:0 за Ривър.
Съгласно решението на КОНМЕБОЛ, Бока Хуниорис е изключен от съревнованието, освен това отборът ще проведе следващите си четири домакинства от международни турнири пред празни трибуни, а феновете на тима не могат да присъстват на пет такива мача навън. Бока е наказан и с глоба от 200 000 долара.
Това означава, че Ривър Плейт се класира за 1/4-финалите на Копа Либертадорес, където ще се срещне с Крузейро.
- Филипе Луис след уволнението: Футболът е направен от цикли и нашият беше исторически
- Уволнили Филипе Луис заради тайни разговори с Челси
- Ривър Плейт назначи Едуардо Коудет за нов старши треньор
- Контузия за Роналдо, но Мондиал 2026 не е под въпрос
- Спортинг повали Порто с дузпа на Луис Суарес в първия полуфинал
- Роналдо остана в Рияд въпреки ракетните удари в региона
- Ubi maior, minor cessat
- Роналдо спешно напусна Саудитска Арабия след атаки с дронове
ЗА АВТОРА
Николай Стоянов Гавазов е роден на 16 август 1967г. в град Пловдив. Завърша висшето си образование във Велико Търново, специалност история и педагогика, а по-късно учи психология. Започва като журналист по политически теми, работил е за вестник „Нов Живот”, както и за няколко сайта. От 2008 г. се отдава на футбола. [...]