Майкъл Гарсия подаде оставка
Американският адвокат Майкъл Гарсия, който ръководи разследването относно изборите на домакините на Мондиал 2018 и 2022, подаде оставка от комисията по етика на ФИФА в знак на протест срещу публикуването на съкратен вариант на откритията му, предава АП. Новината не е изненадваща, след като вчера стана ясно, че жалбата на адвоката срещу решението на ФИФА е била отхвърлена.
Майкъл Гарсия заяви, че върхушката във ФИФА страда от липса на лидерски качества и добави, че е загубил доверие в независимостта на комисията и на колегата си - германския съдия Йоахим Екерт.
"През първите две години ми се струваше, че комисията наистина е полезна за етиката на ФИФА. През последните няколко месеца, според мен, това се е променило. Постъпката на Екерт ме накара да загубя доверие в независимостта на комисията, а това ме убеждава, че моята роля в разследването приключи. Нито един независим комитет, следовател или арбитраж не могат да променят културата на ФИФА", се казва в част от изявлението на Гарсия.
- Интер Маями преговаря с Каземиро
- Женският футбол счупи рекорд: договор за близо 7 милиона евро
- Бешикташ се насочва към Садио Мане
- Интер Маями кръщава трибуна на името на Меси
- Ал-Итихад се насочва към Каземиро и Салах
- Ланг се размина с ампутация след ужасяваща травма на „Анфийлд“
- Александър Усик с нова роля в украинския футбол
- Гризман поема към САЩ – договор с Орландо Сити е на финалната права
ЗА АВТОРА
Николай Стоянов Гавазов е роден на 16 август 1967г. в град Пловдив. Завърша висшето си образование във Велико Търново, специалност история и педагогика, а по-късно учи психология. Започва като журналист по политически теми, работил е за вестник „Нов Живот”, както и за няколко сайта. От 2008 г. се отдава на футбола. [...]