ФИФА обяви номинираните за треньор на годината
Наставникът на националния отбор на Германия Йоахим Льов, старши-треньорът на Реал Мадрид Карло Анчелоти и наставникът на Атлетико Мадрид Диего Симеоне са тримата кандидати за най-добър треньор за 2014 година на ФИФА, съобщава сайтът на Световната футболна централа.
Йоахим Льов изведе отбора на Германия до световната титла на първенството на планетата в Бразилия през лятото. Атлетико спечели през 2014 година титлата и Суперкупата на Испания и игра финал в турнира Шампионска лига. Реал Мадрид спечели Шампионска лига през миналия сезон.
Победителят ще бъде обявен на церемония в Цюрих на 12 януари 2015 година.
- Саудитски клуб отправи примамлива оферта към Мохамед Салах
- Сълзите на Роналдо или дългият път към трона
- Марко Силва е постигнал устна договорка с Бенфика
- Реал Мадрид е най-популярният футболен клуб в социалните мрежи
- Каспер Шмайхел сложи край на кариерата си
- Бразилският футбол бележи рекорден ръст на приходите през 2025 година
- Бенфика избра Марко Силва за свой основен вариант за нов треньор
- Роби Кийн напусна Ференцварош, готов е за оферти от Висшата лига
ЗА АВТОРА
Николай Стоянов Гавазов е роден на 16 август 1967г. в град Пловдив. Завърша висшето си образование във Велико Търново, специалност история и педагогика, а по-късно учи психология. Започва като журналист по политически теми, работил е за вестник „Нов Живот”, както и за няколко сайта. От 2008 г. се отдава на футбола. [...]