ФИФА: Суарес? Много други играчи не попаднаха в списъка за Златната топка
Ливърпулското издание Liverpool Echo се обърна към ФИФА по повод не включването на бившия нападател на Ливърпул Луис Суарес сред номинираните за "Златната топка". Както е известно, днес ФИФА публикува списъка на 23-та претенденти за наградата и изненадващо в него не попадна голмайстора и най-добрия футболист за изминалия сезон в най-популярното, атрактивно и оспорвано първенство в света - Висшата лига на Англия.
"Суарес не е единственият, който не е включен в списъка. Много други футболисти също не попаднаха в листата. В увода е казано, че решението е взето от комитет и за мен е трудно да го обясня, тъй като не съм член на комитета. Всеки списък е приятен за един футболист, а за друг не толкова", заяви представител на ФИФА.
- В Ла Роха са обезпокоени от разрива между играчите на Барса и Реал Мадрид
- Само един от Ла Лига е бил по-възрастен от Лева с гол в ШЛ
- Флик: Не бе лесно
- Лева повтори постижение на Роналдо, Бейл и Гигс
- Барса коментира травмата на Педри
- Барса не допусна изненада в Прага
- Тер Щеген се сбогува с феновете на Барса
- Барса определи главната си трансферна цел за лятото
ЗА АВТОРА
Николай Стоянов Гавазов е роден на 16 август 1967г. в град Пловдив. Завърша висшето си образование във Велико Търново, специалност история и педагогика, а по-късно учи психология. Започва като журналист по политически теми, работил е за вестник „Нов Живот”, както и за няколко сайта. От 2008 г. се отдава на футбола. [...]
Ако зададат на фУфа въпроса- Този мач, защо се реши от фрапантните съдийскигрешки?- А, че то само този ли мач- я виж колко други са така.
:champ: