УЕФА: Жени и деца могат да заместят затварянето на стадионите
Главата на пресслужбата на УЕФА Педро Пинто съобщи, че в организацията се обсъжда въпроса за промяна на наказанията за поведението на феновете. Според чиновника, УЕФА обсъжда допускането на жени и деца на мачовете на отборите, които са наказание за поведението на своите фенове. Подобна практика бе въведена в Турция, където на подобни срещи се допускат жени и деца до 12-годишна възраст.
"Президентът Платини винаги мисли за това, как да подобри съществуващите правила. Вчера обсъждахме въпроса с безплатен достъп на жени и деца вместо напълно да се затваря стадиона. В Турция това се направи преди няколко години и ефектът е положителен", заяви Пинто.
- Саудитски клуб отправи примамлива оферта към Мохамед Салах
- Сълзите на Роналдо или дългият път към трона
- Марко Силва е постигнал устна договорка с Бенфика
- Реал Мадрид е най-популярният футболен клуб в социалните мрежи
- Каспер Шмайхел сложи край на кариерата си
- Бразилският футбол бележи рекорден ръст на приходите през 2025 година
- Бенфика избра Марко Силва за свой основен вариант за нов треньор
- Роби Кийн напусна Ференцварош, готов е за оферти от Висшата лига
ЗА АВТОРА
Николай Стоянов Гавазов е роден на 16 август 1967г. в град Пловдив. Завърша висшето си образование във Велико Търново, специалност история и педагогика, а по-късно учи психология. Започва като журналист по политически теми, работил е за вестник „Нов Живот”, както и за няколко сайта. От 2008 г. се отдава на футбола. [...]