Издигнаха кандидатурата на Дейвид Гил за вицепрезидент на ФИФА
Вицепрезидентът на УЕФА Дейвид Гил бе издигнат за вицепрезидент на ФИФА от Футболната асоциация на Англия (ФА). Изборите на новите членове на изпълнителния комитет на ФИФА ще се състоят през май 2015 година. По-рано се бяха появили слухове, че бившият играч на Манчестър Юнайтед Рио Фърдинанд може да бъде посочен като кандидат на ФА.
Интересното е, че Гил винаги се е изказвал рязко срещу президента на ФИФА Сеп Блатер, включително и срещу намеренията на швейцареца да продължи да управлява световния футбол.
- Саудитски клуб отправи примамлива оферта към Мохамед Салах
- Сълзите на Роналдо или дългият път към трона
- Марко Силва е постигнал устна договорка с Бенфика
- Реал Мадрид е най-популярният футболен клуб в социалните мрежи
- Каспер Шмайхел сложи край на кариерата си
- Бразилският футбол бележи рекорден ръст на приходите през 2025 година
- Бенфика избра Марко Силва за свой основен вариант за нов треньор
- Роби Кийн напусна Ференцварош, готов е за оферти от Висшата лига
ЗА АВТОРА
Николай Стоянов Гавазов е роден на 16 август 1967г. в град Пловдив. Завърша висшето си образование във Велико Търново, специалност история и педагогика, а по-късно учи психология. Започва като журналист по политически теми, работил е за вестник „Нов Живот”, както и за няколко сайта. От 2008 г. се отдава на футбола. [...]