Пастор напусна АЗ след два дни работа
47-годишният Алекс Пастор, който замени Марко ван Бастен в холандския АЗ, напусна отбора след два дни работа. Както е известно, Ван Бастен подаде оставка от поста старши-треньор на АЗ, заради проблеми със здравето и премина на длъжността асистент, която по-рано се заемаше от Пастор.
"Когато Ван Бастен реши да стане асистент, ние се готвехме да преместим Алекс на поста старши-треньор. Отправихме му най-доброто предложение, но той не го прие. След преговори ние решихме, че е най-добре да се разделим", се казва в изявление на клуба.
- Скъпа Роксана
- Чикаго Файър официално представи Роберт Левандовски
- Президентът на футболната федерация на Саудитска Арабия подаде оставка след провала на Мондиал 2026
- Нани: Наслаждавайте се на Роналдо, преди да се откаже от футбола
- Трабзонспор си връща Андре Онана под наем
- ФИФА обмисля разширяване на Световното клубно първенство до 48 отбора
- Патрик Шик се отказа от националния отбор на Чехия след Мондиал 2026
- ФИФА обсъжда разширяване на Световното клубно първенство до 48 отбора през 2029 г.
ЗА АВТОРА
Николай Стоянов Гавазов е роден на 16 август 1967г. в град Пловдив. Завърша висшето си образование във Велико Търново, специалност история и педагогика, а по-късно учи психология. Започва като журналист по политически теми, работил е за вестник „Нов Живот”, както и за няколко сайта. От 2008 г. се отдава на футбола. [...]