Рожерио Сени вкара 120-я си гол в кариерата
Рожерио Сени увеличи своя рекорд. Вратарят на Сао Паулу в мача от 21-я кръг на бразилската Серия А отново вкара гол. Той реализира дузпа срещу Крузейро. Това попадение стана за Роджерио 120-то в кариерата. Именно този страж е най-резултатен в историята на футбола.
По-рано стана известно, че Сени провежда последния си сезон в кариерата. След края на сезона 41-годишният вратар ще закачи обувките на пирона.
- Скъпа Роксана
- Чикаго Файър официално представи Роберт Левандовски
- Президентът на футболната федерация на Саудитска Арабия подаде оставка след провала на Мондиал 2026
- Нани: Наслаждавайте се на Роналдо, преди да се откаже от футбола
- Трабзонспор си връща Андре Онана под наем
- ФИФА обмисля разширяване на Световното клубно първенство до 48 отбора
- Патрик Шик се отказа от националния отбор на Чехия след Мондиал 2026
- ФИФА обсъжда разширяване на Световното клубно първенство до 48 отбора през 2029 г.
177
ЗА АВТОРА
Николай Стоянов Гавазов е роден на 16 август 1967г. в град Пловдив. Завърша висшето си образование във Велико Търново, специалност история и педагогика, а по-късно учи психология. Започва като журналист по политически теми, работил е за вестник „Нов Живот”, както и за няколко сайта. От 2008 г. се отдава на футбола. [...]