Давид Вия ще играе в Австралия

Нападателят на Ню Йорк Сити Давид Вия ще изиграе десет мача под наем за австралийския Мелбърн Сити. За това съобщава днешната испанска преса. Както е известно, на 2 юни футболистът от националния отбор на Испания сключи тригодишен договор с новия клуб от МЛС, чиито тим ще започне участието си в американското първенство през март следващата година.

Вия е един от най-титулуваните футболисти в Испания. В състава на националния отбор той стана световен и европейски шампион, като след двата турнира бе включен в символичните отбори на състезанията. На сметката си има 56 гола в 94 мача за националния отбор на Испания.

На клубно ниво, с Барселона, Вия спечели Примера дивисион и Шампионска лига. През изминалия сезон в състава на Атлетико Давид отново стана шампион на Испания.