УЕФА откри дисциплинарно производство срещу Зенит
УЕФА откри дисциплинарно дело против Зенит за поведението на неговите фенове по време на срещата-реванш от осминафиналите на Шампионска лига с Борусия Дортмунд. Руските фенове са обвинени в използване на пиротехнически средства и непристойно поведение. Делото ще се гледа на заседание на контролния и дисциплинарния комитет на УЕФА на 14 май.
Както е известно, привържениците на Зенит по време на мача запалиха знамето на немския отбор.
Съгласно правилника на УЕФА, Зенит е заплашен от затваряне на една от трибуните на домашния стадион, до отстраняване на тима от участие в евротурнирите. Глобата пък може да достигне 50 000 евро.
- Реал Какамо̀ра на шега обяви трансфер на Джейми Варди
- Кевин Ламур е уволнен от ФИФА след критики към Джани Инфантино
- Копенхаген върна Диант Рамай под наем от Борусия Дортмунд
- Миши Батшуайи премина от Айнтрахт във френски клуб Абха
- Кристиано Роналдо разкри плановете си след края на кариерата
- FairSquare настоява Джани Инфантино да не бъде допуснат до изборите за президент на ФИФА
- Бензема блокира трансферните планове на Ал Хилал
- Сан Пауло иска да привлече Джейми Варди
ЗА АВТОРА
Николай Стоянов Гавазов е роден на 16 август 1967г. в град Пловдив. Завърша висшето си образование във Велико Търново, специалност история и педагогика, а по-късно учи психология. Започва като журналист по политически теми, работил е за вестник „Нов Живот”, както и за няколко сайта. От 2008 г. се отдава на футбола. [...]