Румениге поиска преминаване към системата пролет-есен
Изпълнителният директор на Байерн Мюнхен Карл-Хайнц Румениге заяви, че европейските първенства трябва да преминат към системата "пролет-есен", за да може мачовете да се играят и през лятото. Както е известно, немският ръководител през последната една година рязко промени мнението си относно провеждането на Световното първенство с Катар през 2022 година - от противник на идеята за зимен Мондиал, той стана защитник на намерението на ФИФА да организира турнира през зимата.
Днес Румениге даде поредната си косвена подкрепа за идеята европейските първенства да се провеждат през лятото, за да може зимните месеци да са свободни за провеждане на Мондиал 2022.
"Навсякъде, било в Германия, Франция или Англия, лятото е най-доброто време. А ние точно в този период провеждаме мачове. Сурова зима, студ и снеговалеж, а ние играем в неприемливи условия. Това е нелогично. В МЛС играят през лятото и почиват през зимата. Мисля, че се движим в правилната посока", заяви Румениге.
- Байерн подготвя нов договор за Майкъл Олисе, за да спре интереса на Реал Мадрид
- Барселона следи ситуацията с Хари Кейн
- Реал Мадрид официално отрече интерес към Майкъл Олисе
- Тухел: Кейн е перфектният лидер за Англия
- Кейн разкри как е надхитрил Ливакович при дузпата срещу Хърватия
- Хари Кейн изравни легендарния Линекер на върха в историята на Англия на Световни първенства
- Кейн изпревари Роналдо и Марадона с деветия си гол на световни първенства
- Мусиала прикри логото на слушалките си заради правилата на ФИФА
ЗА АВТОРА
Николай Стоянов Гавазов е роден на 16 август 1967г. в град Пловдив. Завърша висшето си образование във Велико Търново, специалност история и педагогика, а по-късно учи психология. Започва като журналист по политически теми, работил е за вестник „Нов Живот”, както и за няколко сайта. От 2008 г. се отдава на футбола. [...]
И, след СП-2022, кога ще се провеждат Европейските и Световните?! Вероятно през топлите зими в Сев. Европа! Блатер, че е катарска подлога е ясно. Но, когато футболни величия като този хубостник на снимката, Платини и др. се продават това вече е кофти. Много кофти...