Дешан: Рибери заслужава Златната топка
Старши-треньорът на националния отбор на Франция Дидие Дешан заяви, че "Златната топка" най-много заслужава да получи полузащитника на Байерн Мюнхен Франк Рибери. Както е известно, напоследък все повече се засилват слуховете, че фаворит за тази награда започва да става нападателят на Реал Мадрид Кристиано Роналдо.
"Има и други големи футболисти, но през 2013 година най-добър бе Франк. Рибери доведе до успех Байерн и националния отбор на Франция, поради това най-много от другите заслужава наградата. Ако той не получи "Златната топка", това много силно ще го разстрои", заяви Дешан.
- Олисе задмина Бруно по асистенции средно на мач през сезона
- Хари Кейн влезе в елитна компания след исторически сезон с Байерн
- Хари Кейн не изключва завръщане във Висшата лига
- Хеттрик на Кейн донесе Купата на Германия на Байерн
- Бундеслигата 2025/26: между хегемонията на Байерн и падението на Байер
- Байерн Мюнхен ще сложи ръка и на Купата
- Компани: Искаме да върнем Купата на Германия в Мюнхен
- Хьонес: Срещу Байерн ще ни трябва изключителен мач
ЗА АВТОРА
Николай Стоянов Гавазов е роден на 16 август 1967г. в град Пловдив. Завърша висшето си образование във Велико Търново, специалност история и педагогика, а по-късно учи психология. Започва като журналист по политически теми, работил е за вестник „Нов Живот”, както и за няколко сайта. От 2008 г. се отдава на футбола. [...]