ПСВ с разгромна победа в дербито с Аякс (видео)

ПСВ Айндховен разгроми своя голям съперник - Аякс с 4:0 в дербито на холандската Ередивизия. На "Филипс стейдиъм" головото шоу започна в 53-ата, когато Тим Матавж реализира за 1:0. В 61-ата минута Парк Джи-Дунг изведе Жетро Вилемс в отлична позиция и той не сбърка – 2:0. Три минути по-късно падна третото попадение, като този път точен бе Оскар Хилемарк, който също се възползва от асистенция на Парк. Кореецът също успя да запише името си сред голмайсторите в 68-ата минута, когато получи добър пас на Тим Матавж.

Наставникът на ПСВ Филип Коку излезе с 8 футболисти, които стартираха мача срещу Лудогорец преди няколко дни. Тази победа прати ПСВ на върха в шампионата на Холандия с 15 точки - с две повече от Цволе.