Гуардиола: Моуриньо греши, по-добрият отбор победи
Старши-треньорът на Байерн Мюнхен Хосеп Гуардиола сподели мнението си от снощния мач за Суперкупата на УЕФА срещу Челси, в който неговият отбор постигна победа след изпълнение на дузпи. Според Гуардиола, успехът е заслужен, защото по-добрият тим е бил този на Байерн Мюнхен.
"На първо място, искам да благодаря на Юп Хайнкес, благодарение на когото отборът взе участие в този мач. Хави Мартинес доказа, че е важен член на отбора, а Тони Кроос показа, че може да играе във всеки един тим в света. Искам да отбележа и Лам, който е един от най-умните футболисти, с които аз съм работил", заяви Гуардиола.
"Жозе Моуриньо има право на свое мнение, но аз смятам, че най-добрият отбор победи, а не загуби. Играчите ми работеха много добре с топката и без нея. Създадохме множество опасни положения за гол. Останах доволен от действията на всеки един футболист. Никога не е лесно да играеш срещу Моуриньо и Челси", каза още испанецът.
- Челси следи Жерар Мартин, Милан е фаворит за подписа му
- Официално обявените трансфери в Европа за 25 юли
- Челси готви оферта за младата звезда на Байер Керим-Сем Алайбегович
- Официално обявените трансфери в Европа за 23 юли
- Астън Вила взе Алехандро Гарначо под наем от Челси
- Пиърс Морган се подигра на Челси след думите на Морган Роджърс
- Челси е близо до трансфера на Максанс Лакроа
- Официално обявените трансфери в Европа за 22 юли
ЗА АВТОРА
Николай Стоянов Гавазов е роден на 16 август 1967г. в град Пловдив. Завърша висшето си образование във Велико Търново, специалност история и педагогика, а по-късно учи психология. Започва като журналист по политически теми, работил е за вестник „Нов Живот”, както и за няколко сайта. От 2008 г. се отдава на футбола. [...]