Шалке 04 разтрогна договора си с Бастос
Полузащитникът на Олимпик Лион Мишел Бастос напусна лагера на Шалке 04 и е готов да се присъедини към новия си клуб. Както е известно, "миньорите" през януари взеха под наем 29-годишния бразилец от Лион, а срока на сделката бе до 30 юни 2014 година.
В контракта между клубовете бе записан пункт, съгласно който, в случай на предложение от трета страна, Шалке 04 в течение на пет дни е длъжен да повтори предложението на заинтересования клуб.
Немският клуб е взел решение да не прави същото предложение,с което е разтрогнал договора си с Бастос, който ще продължи кариерата си в нов клуб.
Засега не е съвсем сигурно кое ще е следващото работно място на играча, но се предполага, че ще бъде арабския Ал Айн, за който бе съобщено, че ще заплати 4 милиона евро за Бастос.
- Щутгарт отказа и втората оферта на Байерн за Волтемаде
- Лорис Кариус поднови договора си с Шалке 04
- Кариус остава в Шалке 04
- Шалке 04 започна преговори с Раул
- Кариус си намери клуб в Германия
- Шалке 04 ще се опита да привлече Раул
- Сътресения в съблекалнята на Шалке 04
- Шалке 04 може да загуби професионалния си статут
ЗА АВТОРА
Николай Стоянов Гавазов е роден на 16 август 1967г. в град Пловдив. Завърша висшето си образование във Велико Търново, специалност история и педагогика, а по-късно учи психология. Започва като журналист по политически теми, работил е за вестник „Нов Живот”, както и за няколко сайта. От 2008 г. се отдава на футбола. [...]