Дешан начело на Марсилия след края на сезона
Бившата звезда на Олимпик (Марсилия) и френския футбол Дидие Дешан подписа двугодишен договор с бившия си клуб, съобщиха от "Велодром". Той ще замени сегашния наставник на Олимпик Ерик Герец. Белгиецът заяви по-рано през годината, че ще напусне клуба след края на шампионата във Франция. Марсилия е на път да измести хегемона във Франция през последните години Лион и да стане шампион за първи път от 1992 година насам.
Дешан бе част от "златното" поколение на Марсилия, като е носител на Шампионската Лига и шампион с тима през 1992 г. Той започна треньорската си кариера в Монако през 2001-2005 година, а през сезон 2006-07 бе начело на друг свой бивш клуб - Ювентус, като "бианконерите" играха във втория ешелон на италианския футбол поради скандала "Калчополи". В тогавашния тим на Дешан бе и българинът Валери Божинов.
АСПАРУХ ФРАНГОВ
- Роналдиньо: 90 минути са твърде много, не обичам да гледам футбол
- Меси избра клуб след Интер Маями
- Проблемите в атака ще провалят Гьозтепе срещу Бешикташ
- Виетнам строи най-големия стадион в света
- Геният срещу системата: новата дилема на големите клубове
- УЕФА е готова да подкрепи разширяването на клубния Мондиал
- Осимен разказа за конфликта си с Наполи
- Фейенорд ще тренира в Белгия заради Рахим Стърлинг
ЗА АВТОРА
Аспарух Франгов е роден през 1991 г. в София и от ранна детска възраст проявява засилен интерес към футбола. Завършва СУ "Св. Климент Охридски" със специалност "Политология", а по време на следването си открива и другата си голяма страст - киното. [...]