ПСВ мачка и без Манолев (видео)

ПСВ Айндховен победи като домакин с 4:1 Де Граафшап в среща от шампионата на Холандия. Българският бранител на "филипсите" Станислав Манолев не игра за своя тим, тъй като изтърпява наказание за натрупани жълти картони. С този успех ПСВ се изравни на върха в класирането с АЗ Алкмаар.

Двубоят на "Филипс Стейдиъм" бе решен още преди почивката. В 8-ата минута Дрийс Мертенс бе фаулиран в наказателното поле и реферът посочи бялата точка. Потърпевшият превърна дузпата в гол и откри резултата. Последваха попадения на нападателния дует Ола Тойвонен - Тим Матавц, а малко преди почивката Джърмейн Ленс вкара за 4:0. През втората част гостите стигнаха до почетен гол, дело на израелеца Жил Вермут в 52-ата минута.