Монпелие с равенство, Марсилия с измъчена победа (видео)

Лидерът във френското първенство Монпелие допусна грешка стъпка по пътя към така желаната титла. Отборът от едноименния град завърши наравно 1:1 у дома срещу Тулуза.

Дерни откри за домакините още в 7-ата минута. гостите обаче не се предадоха и успяха да стигнат до точката с гол М'Бенге - малко преди почивката. След този 18-ти кръг Монпелие има точка преднина пред Пари Сен Жермен. Столичани обаче са с мач по-малко.

Олимпик Марсилия успя да стигне до доста труден успех с 2:1 над Лориен на своя „Стад Велодром". Коне остави гостите с човек по-малко още в 33-ата мин, но въпреки това те поведоха в резултата 13 минути преди края.

В 84-ата Валбуена изравни, а в даденото от рефера продължение още един играч на Лориен бе изгонен. Беноа Шейру пък успя да донесе успеха на марсилци секунди по-късно.