Ники Михайлов и Твенте с разгромна победа в холандското първенство

Твенте победи като гост Утрехт с 6:2 в среща от 15-ия кръг на холадското първенство. Цял мач за Твенте изигра българският национален вратар Николай Михайлов, който получи висока оценка за представянето си в тази среща.

Петер Висгерхоф изведе гостите напред в резултата още в 8-ата, а само пет по-късно Ола Джон удвои преднината на своя тим. Вилем Янсен с два гола в 47-ата и 58-ата минута доведе нещата до 0:4. Отново Ола Джон в 63-ата минута направи 0:5.

След кратко прекъсване на мача домакинитие се възползваха от отпускането в редиците на Твенте и върнаха два гола, чрез Франк Демуж в 69-ата минута, а в 72-ата минута Дейви Бултуйс направи 2:5. Берхуйс в 83-ата минута оформи крайния резултат.

Така Твенте вече има актив от 30 точки и заема третото място във временното класиране. Утрехт пък остава на 13-ата позиция с 16 пункта.