Фейенорд не остави шансове на Манолев и ПСВ в дербито на Холандия (видео)

Фейенорд взе дербито с ПСВ Айндховен след домакинска победа с 2:0 в среща от 15-ия кръг на холандската Ередивизи. Цял мач за гостите изигра българският национал Станислав Манолев, но въпреки това не успя да помогне на своя тим да бъде избегната загубата в Ротедам.

Двубоят започна равностойно през първата част, но все пак домакините от Фейенорд успяха да поведат с гол на Секу Сисе. Той бе точен в 41-ата минута, след като получи чудесен пас от Джон Гуидети и не остави никакви шансове за шведския страж Андреас Исаксон – 1:0.

След почивката домакините стигнаха до второ попадение. В 50-ата минута Рубен Схакен удвои преднината на гранда от Ротердам. Станислав Манолев и компания регистрираха втора загуба от началото на сезона. С успеха си Фейенорд запази петата позиция в първенството с актив от 27 точки, докато ПСВ остава на второ място 31 точки.