УЕФА готови нови мерки срещу президента на ФИФА Джани Инфантино


Н. Гавазов

УЕФА подготвя допълнителни мерки спрямо президента на Международната федерация по футбол Джани Инфантино. Това съобщава журналистът Ромен Молина в социалната мрежа X.

Членовете на европейската футболна централа са се отказали от идеята за бойкот на Световното първенство за жени до 20 години, което ще се проведе в Полша от 5 до 27 септември. Според източника обаче се подготвят "по-решителни действия“ срещу самия Инфантино.

Президентът на ФИФА е подложен на натиск заради неуспешния опит да привлече частни инвестиции за световните първенства. Инициативата не получи подкрепата на УЕФА, Конфедерацията по футбол на Северна, Централна Америка и Карибите (КОНКАКАФ), както и на Азиатската футболна конфедерация (АФК).

Изборите за президент на ФИФА ще се проведат през март 2027 година в Мароко.

56