Манчини напусна Ал Сад, завръщането му начело на Италия изглежда все по-вероятно
Роберто Манчини официално се раздели с катарския Ал Сад след едва осем месеца начело на отбора, което незабавно засили спекулациите за негово завръщане като селекционер на Национален отбор на Италия.
Италианският специалист потвърди раздялата чрез видеообръщение към феновете на клуба, публикувано в социалната мрежа X.
Въпреки краткия си престой в Катар, Манчини успя да изведе Ал Сад до шампионската титла през април. По време на празненствата той дори отдаде почит на триумфа на Италия на UEFA Euro 2020, спечелен именно под негово ръководство.
Според редица информации 61-годишният наставник е сред основните фаворити за овакантения пост начело на "Скуадра адзура“. Манчини вече води Италия между 2018 и 2023 година, като донесе европейската титла през 2021 година, но също така не успя да класира отбора за Световно първенство по футбол 2022.
През август 2023 година той изненадващо напусна националния отбор, а само няколко седмици по-късно пое Национален отбор на Саудитска Арабия. Именно начинът на раздялата му с Италия продължава да предизвиква противоречиви реакции сред фенове, специалисти и бивши национали.
Според информациите Манчини поддържа отлични отношения с Джовани Малаго, който е считан за фаворит на изборите за президент на Италианска футболна федерация на 22 юни. Очаква се именно след тези избори федерацията да вземе решение относно новия селекционер на националния отбор.
Всичко това прави възможното завръщане на Манчини начело на Италия все по-реалистичен сценарий.
- Дживайро Рид е готов за трансфер в Нотингам Форест
- Матийо Валбуена продължава кариерата си в Малта
- Меси пропуска Мача на звездите в МЛС, но този път няма да бъде наказан
- Бешикташ е готов да обяви трансфера на Мохамед Салах
- Галатасарай отрече информациите за трансфер на Джамал Мусиала
- Официално обявените трансфери в Европа за 26 юли
- Интер Маями съобщи добри новини за състоянието на Херман Бертераме
- Галатасарай иска Рафаел Леао под наем, Милан настоява за постоянен трансфер
ЗА АВТОРА
Николай Стоянов Гавазов е роден на 16 август 1967г. в град Пловдив. Завърша висшето си образование във Велико Търново, специалност история и педагогика, а по-късно учи психология. Започва като журналист по политически теми, работил е за вестник „Нов Живот”, както и за няколко сайта. От 2008 г. се отдава на футбола. [...]