Божинов игра 11 минути при победа на Спортинг

Спортинг Лисабон победи като гост с 2:0 новака Фейрензе в мач от 9-ия кръг на португалската Лига Сагреш. Българският национал Валери Божинов, който през седмицата вестник „Рекорд“ определи като „свръхзвуков“, се появи в игра в 79-ата минута на мястото на бившия футболист номер 1 на Южна Америка – Мати Фернандес. Пред Валери обаче не се откри реална възможност за гол за краткото време, за което бе на терена.

Централният бранител Енрике си изкара два жълти картона в периода между 53-ата и 55-ата минута и по този начин остави Фейрензе с човек по-малко на терена. Това определено оказа влияние върху събитията на терена.

„Лъвовете“ успяха да се разпишат 10 минути по-късно чрез Рики ван Вонсфинкел. Холандецът вкара от дузпа и даде аванс на Спортинг, а Шаарс удвои резултата в 77-ата минута, оформяйки крайния резултат.

С тази победа Божинов и компания вече имат 20 точки в актива си и заемат 3-то място. Порто и Бенфика си делят първата позиция.