Хайкин: Норвегия вече е моят дом
Вратарят на Будьо-Глимт Никита Хайкин коментира получаването на норвежко гражданство с емоционално послание.
"Дойдох в Норвегия през 2019 година, без да знам какво ме очаква. Оттогава преживях много тук – заедно с отбора и хората около нас. От периоди, в които не се борехме за трофеи, до магически европейски вечери и достигане до осминафиналите на Шампионската лига. Това беше невероятно пътуване и означава много за мен.
Будьо и Норвегия станаха мой дом. Пристанището, светлите летни вечери, северното сияние, хората – и най-вече спокойствието, което намерих тук. Това е нещо, което истински обикнах. Изключително съм благодарен, че вече съм гражданин на Норвегия. Благодаря на всички, които ме подкрепяха и бяха част от този път.
Това е моята Норвегия“, написа Хайкин в социалните мрежи.
- Инфантино планира да остане начело на ФИФА до 2031 година
- Роналдо разкритикува напрежението в Саудитската лига: Това вече не е футбол
- ФИФА обсъжда задължителен възпитаник на терена във всеки мач
- Престиани разкри детайли около скандала с Винисиус и наказанието
- Доменико Тедеско напусна Фенербахче
- Неймар пропусна тренировка на Сантос преди важен мач
- Галатасарай разби Фенербахче в дербито и направи решителна крачка към титлата
- Междуконтиненталното дерби ще завърши без победител
ЗА АВТОРА
Николай Стоянов Гавазов е роден на 16 август 1967г. в град Пловдив. Завърша висшето си образование във Велико Търново, специалност история и педагогика, а по-късно учи психология. Започва като журналист по политически теми, работил е за вестник „Нов Живот”, както и за няколко сайта. От 2008 г. се отдава на футбола. [...]