Гол на Неймар не спаси Сантос – Войвода уволнен след нов удар
Сантос понесе нов болезнен удар в бразилското първенство, след като загуби с 1:2 у дома от Интернасионал – поражение, което доведе до незабавното уволнение на треньора Хуан Пабло Войвода.
Дори попадението на звездата Неймар не бе достатъчно, за да донесе точки на тима, който продължава да затъва в класирането и да се намира опасно близо до зоната на изпадащите.
50-годишният аржентински специалист бе начело на Сантос от края на май, но се разделя с поста си след по-малко от седем месеца. В този период той записа 10 загуби в 34 мача, а настоящото състояние на отбора явно е изчерпало търпението на ръководството.
Любопитното е, че именно Войвода успя да спаси клуба от изпадане в края на миналия сезон, но резултатите през настоящата кампания не оправдаха очакванията. В момента Сантос се намира на 16-о място, само на точка над опасната зона.
Според бразилските медии, ръководството вече търси бързо решение и обсъжда няколко варианта за нов наставник. Сред основните кандидати са Кука и Ернан Креспо, като се очаква в близките дни да има яснота около наследника на Войвода.
- Ван дер Ваарт се извини за коментара си по адрес на японските футболисти
- Манчини напусна Ал Сад, завръщането му начело на Италия изглежда все по-вероятно
- Сомалийският съдия Артан ще ръководи Суперкупата на Европа
- Ибрахимович: Американските фенове са най-мекушавите във футбола
- Бивш защитник на Левски отива при Станимир Стоилов в Гьозтепе
- Селтик гласува доверие на 74-годишния О'Нийл след златния дубъл
- Ал-Хилал изкушава Витор Перейра с мегадоговор, Нотингам Форест е под напрежение
- Каземиро избра следващата си дестинация – преминава в Интер Маями
ЗА АВТОРА
Николай Стоянов Гавазов е роден на 16 август 1967г. в град Пловдив. Завърша висшето си образование във Велико Търново, специалност история и педагогика, а по-късно учи психология. Започва като журналист по политически теми, работил е за вестник „Нов Живот”, както и за няколко сайта. От 2008 г. се отдава на футбола. [...]