Саудитската лига излезе с изявление относно недоволството на Роналдо
Представител на Саудитската професионална лига коментира съобщенията за недоволството на нападателя на Ал-Насър Кристиано Роналдо от липсата на подкрепления в отбора по време на трансферния прозорец. Преди това медиите съобщиха, че португалският нападател е готов да бойкотира мачовете на Ал-Насър и да напусне клуба през лятото поради тази причина.
"Саудитската професионална лига е изградена на прост принцип: всеки клуб действа независимо по едни и същи правила.
Клубовете имат свои собствени съвети на директорите, свои собствени ръководители и собствено футболно ръководство. Решенията относно набирането на играчи, разходите и стратегията се вземат от тези клубове в рамките на финансова структура, предназначена да осигури устойчивост и конкурентен баланс. Тази структура се прилага еднакво за цялата лига.
Кристиано е пълноценно ангажиран в живота на Ал-Насър от пристигането си и играе жизненоважна роля в развитието и амбициите на клуба. Като всеки топ спортист, той иска да печели. Но никой – без значение колко важни са те – не взема решения извън клуба си.
Последната трансферна активност ясно демонстрира тази независимост. Един клуб засили позицията си по определен начин. Друг избра различен подход. Това бяха клубни решения, взети в рамките на одобрените финансови параметри.
Конкуренцията в лигата говори сама за себе си. Разликата в точките между четиримата лидери не е много голяма, така че битката за титлата остава изключително интензивна. Този баланс отразява система, която функционира по предназначение.
Фокусът остава върху футбола – на терена, където му е мястото – и поддържането на конкурентна и възнаграждаваща среда за играчите и феновете“, цитира ESPN представител на Про Лигата.
- Уволнили Филипе Луис заради тайни разговори с Челси
- Ривър Плейт назначи Едуардо Коудет за нов старши треньор
- Контузия за Роналдо, но Мондиал 2026 не е под въпрос
- Спортинг повали Порто с дузпа на Луис Суарес в първия полуфинал
- Роналдо остана в Рияд въпреки ракетните удари в региона
- Ubi maior, minor cessat
- Роналдо спешно напусна Саудитска Арабия след атаки с дронове
- След тежката катастрофа: Антонио намери нов отбор
ЗА АВТОРА
Николай Стоянов Гавазов е роден на 16 август 1967г. в град Пловдив. Завърша висшето си образование във Велико Търново, специалност история и педагогика, а по-късно учи психология. Започва като журналист по политически теми, работил е за вестник „Нов Живот”, както и за няколко сайта. От 2008 г. се отдава на футбола. [...]