Бензема: Нивото в Саудитска Арабия е близко до европейските
Нападателят на Ал-Итихад Карим Бензема смята, че нивото на първенството на Саудитска Арабия се доближава до това на европейските лиги.
"Мисля, че футболът тук се промени много за три години. По-физически е, по-бърз е и става още по-добър. На Световното клубно първенство видяхме Ал-Хилал да се пребори с Реал Мадрид и да елиминира Манчестър Сити. Така че не си мислете, че тук е толкова лесно!
Лигата не е на европейско ниво, но е близо. Европейски отбор няма да победи силен отбор от Саудитска Арабия с 5:0. Това не е игра за PlayStation.
"Няма нужда да изпреварваме нещата в момента. Нивото, тренировките, интензивността все още не са на нивото, което са в Европа. Но постепенно стигаме до там. Например, имаме европейски треньор ( Сержо Консейсао) и вършим много физическа работа. Не сме правили това преди“, каза Бензема.
- Ривър Плейт ще спечели Суперкласико
- "Дербито на вечните врагове" ще завърши без победител
- Лионел Меси блести с два гола при победа на Интер Маями в Денвър
- Шевченко твърд: Украйна остава против връщането на Русия във футбола
- AFA отхвърли обвиненията срещу Меси по съдебния казус в САЩ
- Гьозтепе готви трансфер на голмайстора си
- Жезуш разкри защо Роналдо не празнува с Ал-Насър
- Бекъм: Интер Маями няма да бърза с избора на нов треньор
ЗА АВТОРА
Николай Стоянов Гавазов е роден на 16 август 1967г. в град Пловдив. Завърша висшето си образование във Велико Търново, специалност история и педагогика, а по-късно учи психология. Започва като журналист по политически теми, работил е за вестник „Нов Живот”, както и за няколко сайта. От 2008 г. се отдава на футбола. [...]