Хамес напусна Клуб Леон
Бившият халф на Реал Мадрид Хамес Родригес напусна Клуб Леон. Мексиканският клуб реши да не подновява договора му след турнира Апертура през тази година. Колумбийският плеймейкър отново започва търсене на нов клуб.
34-годишният футболист отбеляза само три гола в 12 мача от първенството този сезон и записа пет попадения в общо 32 участия, откакто пристигна. Неговите проблясъци на креативност бяха помрачени от непостоянство, тъй като Леон отпадна на четвъртфиналите в Клаусура и не успя да намери ритъма си в Апертурата. И двете страни се съгласиха, че разделянето е най-добрият път напред.
Интересът към МЛС нараства, халфът се стреми към мечтата за Световно първенство през 2026 г. Два клуба от Liga MX вече са осъществили неофициален контакт относно неговата наличност, докато интересът от отбори от МЛС може да се материализира в началото на 2026 г.
- Официално обявените трансфери в Европа за 25 юли
- Фенербахче отрече интерес към Рафаел Леао и Ермедин Демирович
- Лионел Меси има бразилски корени според ново историческо проучване
- Героят на Кабо Верде от Мондиал 2026 подписа с Коло-Коло
- Официално обявените трансфери в Европа за 24 юли
- МОК отказа да разследва Джани Инфантино за действията му по време на Мондиал 2026
- Анхел Кореа се завърна в Аржентина и подписва с Ривър Плейт
- ЕС наложи санкции на президента на ФИДЕ
ЗА АВТОРА
Николай Стоянов Гавазов е роден на 16 август 1967г. в град Пловдив. Завърша висшето си образование във Велико Търново, специалност история и педагогика, а по-късно учи психология. Започва като журналист по политически теми, работил е за вестник „Нов Живот”, както и за няколко сайта. От 2008 г. се отдава на футбола. [...]