Ракитич стана технически директор на Хайдук
Бившият халф на Барселона и хърватския национален отбор Иван Ракитич е назначен за технически директор на Хайдук Сплит, където прекрати футболната си кариера през юли 2025 г. Назначаването на 37-годишния бивш футболист беше обявено на официалния сайт на хърватския отбор.
Нека припомним, че Ракитич преди това е играл за клубове като Ал-Шабаб, Севиля, Барселона и Базел. Бившият халф има 106 мача и 15 гола в хърватския национален отбор.
"Много съм щастлив да продължа пътя си с Хайдук, този път извън футболния терен, като технически директор. Желанието за победа и учене остава същото! Благодаря на клуба за доверието“, коментира назначението Ракитич в социалната мрежа X (бивш Twitter).
Нека припомним, че Хайдук завърши миналия сезон на трето място в хърватското първенство, като събра 63 точки в 36 кръга. Ракитич участва в 35 мача от турнира, отбеляза два гола и асистира пет пъти на съотборниците си.
- Роза върху кръв
- Хеттрик на Жоао Фелиш и 971-и гол на Роналдо донесоха победа на Ал-Насър
- Робиньо-младши защити Неймар: Всичко вече е изяснено
- Аякс води предварителни разговори с Арне Слот
- Интер Маями и ЛА Галакси в битка за Каземиро
- Инфантино планира да остане начело на ФИФА до 2031 година
- Роналдо разкритикува напрежението в Саудитската лига: Това вече не е футбол
- ФИФА обсъжда задължителен възпитаник на терена във всеки мач
ЗА АВТОРА
Николай Стоянов Гавазов е роден на 16 август 1967г. в град Пловдив. Завърша висшето си образование във Велико Търново, специалност история и педагогика, а по-късно учи психология. Започва като журналист по политически теми, работил е за вестник „Нов Живот”, както и за няколко сайта. От 2008 г. се отдава на футбола. [...]