Стоичков: Не очаквах това от Юрген
Носителят на "Златната топка“ от Барселона Христо Стоичков отговори на оплакванията на бившия мениджър на Ливърпул Юрген Клоп относно Световното клубно първенство.
"Не очаквах това от Юрген. Имам голямо уважение към него, но може би е малко ядосан, защото Залцбург не участва в турнира, а той е треньор на този клуб. Когато Ливърпул играеше, никой не се оплакваше. Когато получават парите, никой не се оплаква. Мисля, че трябва да имаш голямо уважение към тези турнири.
Играх и на Световното клубно първенство – тогава бяха само няколко мача. Но мисля, че Джани Инфантино и ФИФА направиха нещо различно. Този формат обединява много култури, тактически системи и отбори, които дори не се познаваха преди турнира“, заяви Стоичков.
Клоп преди това нарече Световното клубно първенство най-лошата идея, реализирана някога във футбола.
- Ван дер Ваарт се извини за коментара си по адрес на японските футболисти
- Манчини напусна Ал Сад, завръщането му начело на Италия изглежда все по-вероятно
- Сомалийският съдия Артан ще ръководи Суперкупата на Европа
- Ибрахимович: Американските фенове са най-мекушавите във футбола
- Бивш защитник на Левски отива при Станимир Стоилов в Гьозтепе
- Селтик гласува доверие на 74-годишния О'Нийл след златния дубъл
- Ал-Хилал изкушава Витор Перейра с мегадоговор, Нотингам Форест е под напрежение
- Каземиро избра следващата си дестинация – преминава в Интер Маями
ЗА АВТОРА
Николай Стоянов Гавазов е роден на 16 август 1967г. в град Пловдив. Завърша висшето си образование във Велико Търново, специалност история и педагогика, а по-късно учи психология. Започва като журналист по политически теми, работил е за вестник „Нов Живот”, както и за няколко сайта. От 2008 г. се отдава на футбола. [...]