Бенфика победи Байерн за първи път в историята
Бенфика победи Мюнхен Байерн в мача от 3-ия кръг на груповата фаза на Световното клубно първенство. Срещата завърши с минимален резултат 1:0, с ранен гол на Шелдурп в 13-та минута.. Този резултат се превърна в прецедент, тъй като тази победа беше първата за "орлите“ в историята на конфронтацията с германския гранд.
Този мач между отбора от Лисабон и отбора от Мюнхен беше 14-ият в историята между двата тима. Байерн има 10 победи, а три срещи завършиха наравно. Последният мач в тази конфронтация се проведе през есента на 2024 г. като част от общата фаза на Шампионска лига на УЕФА. Тогава, със същия резултат 1:0, победи отборът от Германия.
Нека припомним, че Бенфика и Байерн се класираха за 1/8-финалите на Световното първенство.
- Талант на Байерн е можел да премине в Реал Мадрид
- Нойер е аут за неопределено време
- Компани: Трябваше да се справим по-добре
- Дузпа в края спаси Байерн от излагация срещу последния в класирането
- Байерн ще сгази Майнц 05
- Компани: Показахме характер
- Байерн с обрат срещу Спортинг Лисабон
- Байерн ще се върне обратно към победите
ЗА АВТОРА
Николай Стоянов Гавазов е роден на 16 август 1967г. в град Пловдив. Завърша висшето си образование във Велико Търново, специалност история и педагогика, а по-късно учи психология. Започва като журналист по политически теми, работил е за вестник „Нов Живот”, както и за няколко сайта. От 2008 г. се отдава на футбола. [...]