Ясна е датата за обявяване на номинираните за „Златната топка”
Известното френско списание France Football, което е основател на наградата "Златната топка“, ще обяви номинираните за наградата за 2025 г. на 7 август. Това съобщи пресслужбата на "Златната топка“ в социалните мрежи.
"Златната топка“ е ежегодна футболна награда, връчвана от списанието на най-добрия футболист на календарната година. Счита се за най-престижната индивидуална награда за футболист. Първата награда е връчена през 1956 г. Учредена е от бившия главен редактор на France Football Габриел Ано. Първият носител на "Златната топка“ е английският нападател Стенли Матюс.
Нека припомним, че миналия сезон наградата получи испанският халф на Манчестър Сити Родри.
- От Ал-Итихад не изключват трансфер на Винисиус в Саудитска Арабия
- Пиърс Морган: Роналдо е най-великият голмайстор в историята
- Роналдо с нов рекорд в световния футбол
- Кристиано Роналдо с нови два гола за Ал-Насър
- Онана: Преживявам най-хубавия период от живота си
- Бивш треньор на Тотнъм оглави Колорадо Рапидс
- Шампионът на Полша се подсилва с бивш капитан на Левски?
- Генк обяви името на новия старши-треньор
ЗА АВТОРА
Николай Стоянов Гавазов е роден на 16 август 1967г. в град Пловдив. Завърша висшето си образование във Велико Търново, специалност история и педагогика, а по-късно учи психология. Започва като журналист по политически теми, работил е за вестник „Нов Живот”, както и за няколко сайта. От 2008 г. се отдава на футбола. [...]