Гатузо напусна Хайдук
Дженаро Гатузо напусна поста си на старши треньор на Хайдук. Това беше съобщено на официалния сайт на хърватския клуб.
Договорът на специалиста с отбора беше прекратен по взаимно съгласие на страните. Италианецът започна работа с този отбор миналата година. В края на сезон 2024/2025 Хайдук беше претендент за шампионската титла, но завърши трети в класирането на най-високата дивизия на хърватското първенство, спечелвайки 63 точки.
Гатузо преди това е бил треньор на Сион, Палермо, ОФИ, Пиза, Милан, Наполи, Валенсия и Марсилия. Специалистът спечели Купата на Италия с неаполитанците.
Хайдук е бил шампион на Хърватия шест пъти, печелил е националната Купа осем пъти и националната Суперкупа пет пъти.
Освен това отборът е бил шампион на Югославия девет пъти и спечели Купата на страната.
- Симон Миньоле слага край на кариерата си след сезона
- Престиани отговори на обвиненията: Не съм расист, това ме нарани най-много
- Жоао Фелиш: Световното първенство наклони везните за трансфера ми
- Интер Маями преговаря с Каземиро
- Женският футбол счупи рекорд: договор за близо 7 милиона евро
- Бешикташ се насочва към Садио Мане
- Интер Маями кръщава трибуна на името на Меси
- Ал-Итихад се насочва към Каземиро и Салах
ЗА АВТОРА
Николай Стоянов Гавазов е роден на 16 август 1967г. в град Пловдив. Завърша висшето си образование във Велико Търново, специалност история и педагогика, а по-късно учи психология. Започва като журналист по политически теми, работил е за вестник „Нов Живот”, както и за няколко сайта. От 2008 г. се отдава на футбола. [...]