Ники Михайлов и Твенте с първа загуба в Холандия

Българският национален вратар Николай Михайлов игра цял мач за своя Твенте при първата загуба на отбора от началото на сезона в холандското първенство. Твенте днес отстъпи с 1:2 като гост на Рода в среща от 5-ия кръг, като преди това Михайлов и компания имаха 4 поредни победи.

В 35-ата минута Марк Янко изведе гостите напред в резултата, но радостта на Ники Михайлов не бе дълга, тъй като още в следващата минута той трябваше да вади топката от мрежата си след като домакините от Рода изравниха с попадение на Рууд Вормер. Мичел Доналд направи резултата 2:1 малко след почивката и по този начин да донесе победата на своя тим.

Твенте все още е лидер в класирането с 12 точки, но шампионът Аякс е с 10 точки и мач по-малко. Рода вече има актив от 6 точки.