Чеферин коментира преговорите за Украйна
Президентът на УЕФА Александър Чеферин говори за преговорите за прекратяване на военната агресия на нацистка Русия срещу Украйна.
"Длъжностни лица от ЕС заявяваха от известно време, че няма да обсъждат прекратяването на военната агресия на Русия срещу Украйна.
Сега сме в ситуация, в която САЩ говорят с Русия, а същите европейски политици се чудят защо говорят без да се консултират с тях.
Те трябва да разберат, че са заложени големи интереси и трябва да действат не заради собственото си его и лични оплаквания, а за интересите на нашата Словения, всяка друга страна или Европейския съюз.
Притеснява ме това, че проповядват на останалия свят, че Европа е най-добрата. Мигрантите в Европа не са в идеална ситуация, човешките им права не са оптимални, но ние четем лекции на света за демокрацията“, цитира Delo.si думите на Чеферин.
Напомняме, че всички руски отбори, включително националните, са отстранени от международни турнири с решение на ФИФА и УЕФА поради агресията на нацистка Русия срещу Украйна по заповед на военния престъпник и диктатор Владимир Путин от края на февруари 2022 г.
- Тръмп ще получи Наградата за мир на ФИФА
- Саудитска Арабия проявява интерес към Левандовски
- Меси отбеляза влиянието на Гуардиола
- Фламенго стана шампион на Бразилия
- Спечелил Купата на МЛС оглави Селтик
- УЕФА обмисля евентуално отстраняване на Израел
- Викинг стана шампион на Норвегия
- Неймар говори за контузията си
ЗА АВТОРА
Николай Стоянов Гавазов е роден на 16 август 1967г. в град Пловдив. Завърша висшето си образование във Велико Търново, специалност история и педагогика, а по-късно учи психология. Започва като журналист по политически теми, работил е за вестник „Нов Живот”, както и за няколко сайта. От 2008 г. се отдава на футбола. [...]