Мъри влезе в историята на Гьозтепе
Станимир Стоилов получи поредно признание за отличната си работа в турския Гьозтепе. Мъри се превърна в най-успешния треньор на отбора през последните 10 години, пишат в южната ни съседка.
Опитният български специалист пое "жълто-червените" в 13-ия кръг на миналия сезон, като успя да класира тима си за Суперлигата с атакуващ футбол и дисциплина на терена. Стоилов демонстрира високото си ниво и през този сезон. Гьозтепе събра 12 точки в седем мача в елита на Турция, като заема шесто място в първенството.
До момента Станимир Стоилов е водил отбора си в общо 31 срещи. В тях той е спечелил средно по 2.10 точки, като това го прави треньорът с най-висок процент победи от сезон 2014-15. В седемте мача в Суперлигата "Гьоз-Гьоз" е спечелил средно по 1.71 точки.
Най-висок успех за Гьозтепе постигна Суат Кая, който печели средно по 2.27 точки в 22 двубоя през 2014 година. Мъри обаче оставя след себе си в историята на измирския клуб важни имена като Окан Бурук, Ръза Чалъмбай и Юмит Кайъхан.
57-годишният български специалист успя да спечели признателността както на феновете на Гьозтепе, така и на турската футболна общественост със своя атакуващ и динамичен футбол в Суперлигата и откриването на играчи от по-слаби първенства, но с много висок потенциал, който успешно развива, пишат още медиите в Турция.
- Меси пропуска Мача на звездите в МЛС, но този път няма да бъде наказан
- Бешикташ е готов да обяви трансфера на Мохамед Салах
- Галатасарай отрече информациите за трансфер на Джамал Мусиала
- Официално обявените трансфери в Европа за 26 юли
- Интер Маями съобщи добри новини за състоянието на Херман Бертераме
- Галатасарай иска Рафаел Леао под наем, Милан настоява за постоянен трансфер
- Андрей Шевченко: Осъждам италианските легенди, които посетиха Русия
- Санчо може да продължи кариерата си в катарския Ал-Раян
ЗА АВТОРА
Николай Стоянов Гавазов е роден на 16 август 1967г. в град Пловдив. Завърша висшето си образование във Велико Търново, специалност история и педагогика, а по-късно учи психология. Започва като журналист по политически теми, работил е за вестник „Нов Живот”, както и за няколко сайта. От 2008 г. се отдава на футбола. [...]