Матеус: Родри заслужава „Златната топка”
Германската легенда Лотар Матеус смята, че “Златната топка" за 2024 година трябва да бъде връчена на халфа на Манчестър Сити Родри, а не на нападателя на Реал Мадрид Винисиус Жуниор. Именно бразилецът е големият фаворит и според западните медии призът му е в кърпа вързан.
“Ако Винисиус спечели, няма да е голяма изненада. При гласуването за определяне на победителя винаги голяма тежест имат отбелязаните голове. Спечелването на Шампионската лига и титлата в Ла Лига са големите козове на бразилеца, но лично аз бих го поставил на трето място", коментира Матеус.
“За мен обаче Родри най-много заслужава “Златната топка". Той беше лидерът на Испания по пътя към титлата от Евро 2024, а освен това стана и шампион на Англия с Манчестър Сити. Тези трофеи бяха спечелени благодарение на неговото силно представяне", добави бившият селекционер на България.
Победителят в анкетата за “Златната топка" ще бъде обявен на 28 октомври.
- Меси: За мен Гуардиола е уникален
- Сити у дома ще надвие Съндърланд
- Холанд с рекорд в резултатна победа
- Ливърпул е избрал четири алтернативи, ако Ман Сити открадне Семеньо
- Ман Сити може да плати 74 млн. за Семеньо
- Ман Сити ще спечели на гости и на Фулъм
- Сити нанесе болезнена загуба на Лийдс (видео)
- Гуардиола: Нямаме място за повече грешки
ЗА АВТОРА
Николай Стоянов Гавазов е роден на 16 август 1967г. в град Пловдив. Завърша висшето си образование във Велико Търново, специалност история и педагогика, а по-късно учи психология. Започва като журналист по политически теми, работил е за вестник „Нов Живот”, както и за няколко сайта. От 2008 г. се отдава на футбола. [...]