Де Пол коментира скандала

Полузащитникът на аржентинския национален отбор Родриго Де Пол реагира на скандалния мач от 1-ия кръг на груповата фаза на футболния турнир на Олимпийските игри 2024 с Мароко (1:2).

"С теб повече от всякога! Можете да направите това срещу всеки“, написа Де Пол в акаунта си в Х.

Припомняме, че след гола на халфа на аржентинския национален отбор Кристиан Медина в 90-ата + 16-ата минута на мача, благодарение на който резултатът в срещата стана равен, по време на празненството към играчите на южноамериканския тим полетяха петарди. Освен това на терена изтичаха фенове на мароканския национален отбор. Играта бе прекратена заради безредиците. След като мачът бе подновен два часа по-късно, отбелязаният гол беше проверен чрез видеоповторения и попадението бе отхвърлено.

В 45+2-ата минута нападателят на националния отбор на Мароко Суфян Рахими откри резултата. В 51-ата минута Рахими удвои, реализирайки дузпа. Аржентинският нападател Джулиано Симеоне се разписа в 68-ата минута. Помага му защитникът Хулио Солер.